Visas kategorijas

Tu esi šeit: Sākums>Jaunumi

Mediji

Kāpēc oglekļa šķiedra ir tik dārga, iecienītākais materiāls superauto un sacīkšu pasaulē?

Views:331 Autors: Linda Publicēšanas laiks: 2022-04-15 Izcelsme:

        Ja esi sekojis līdzi sporta auto jaunumiem, tev vajadzētu būt pazīstamam ar vārdu oglekļa šķiedra, jo supersporta auto un sacīkšu sporta veidos kā virsbūves materiālu patīk izmantot oglekļa šķiedru. Tas ir gandrīz vai supersporta mīlulis. Kamēr tas ir ar to saistīts, tam ir jābūt. Tas ir ļoti augstas klases modelis. Citās jomās tiek izmantota arī oglekļa šķiedra, tāpēc vai jūs zināt, kas ir oglekļa šķiedras materiāls un kāpēc tā ir tik populāra?

1

         Superauto ražošanas materiālu "mīļai" oglekļa šķiedrai ir daudz priekšrocību, taču ir tikai viens trūkums, kas apgrūtina popularizēšanu

Ikvienam šķiet, ka oglekļa šķiedra ir salīdzinoši moderns materiāls. Patiesībā tas pastāv jau ilgu laiku. Tas tika izmantots automašīnās jau pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, un tas pirmo reizi tika izmantots Chevrolet modelī. Šī materiāla oglekļa saturs ir ļoti augsts, kas var sasniegt vairāk nekā 1950%, un tas ir šķiedrains, tāpēc to sauc par oglekļa šķiedru.

3. tīmekļa vietne

Priekšrocības:

         Oglekļa šķiedra ir iecienīta sporta automašīnām, jo ​​tai ir daudz priekšrocību. Piemēram, tas ir ļoti viegls, un, salīdzinot ar to pašu metāla materiālu, tā svars ir daudz mazāks. Turklāt supermašīnas un sacīkšu automašīnas nodrošina izcilu sniegumu. Lai samazinātu kvalitāti, var teikt, ka viss ir izdarīts. Tāpēc, balstoties uz stiprības nodrošināšanu, pašmasas samazināšana ir kļuvusi par problēmu, ko inženieri var izpētīt. Piemēram, pirmajās dienās tika izmantotas tērauda konstrukcijas, pēc tam tika izgudroti alumīnija-titāna sakausējumi, un pēc tam tika izstrādātas oglekļa šķiedras. Svars var sasniegt apmēram vienu trešdaļu no iepriekšējiem, un automašīnas veiktspēja ir ievērojami uzlabojusies, nepārtraukti samazinot svaru.

          Lai gan oglekļa šķiedra izklausās trausla, patiesībā tās stiprība ir ļoti augsta. Salīdzinot ar tādas pašas kvalitātes materiāliem, tā stiprība ir vairākas reizes lielāka, tāpēc, pamatojoties uz viegla svara nodrošināšanu, pēc sadursmes tas var arī maksimāli aizsargāt salonā sēdošo drošību. Īpaši sporta automašīnās šī materiāla izmantošana ir vēl vērtīgāka. Turklāt oglekļa šķiedra nav metāls, tā gandrīz nerūsē, un tā nemainīsies daudzus gadus, tāpēc tā ir daudz labāka par metāla materiāliem, turklāt tā ir izturīga pret augstu temperatūru un zemu temperatūru, un tai ir ļoti ilgs kalpošanas laiks. kalpošanas laiks, kas var uzlabot automašīnas ekstrēmo veiktspēju, To var arī normāli izmantot ekstremālos apstākļos.

4. tīmekļa vietne

nepietiekams:

          Lai gan oglekļa šķiedrai ir tik daudz priekšrocību, tā nav ideāla, un tai ir arī daži lieli trūkumi. Piemēram, oglekļa šķiedra ir materiāls ar ļoti sliktu plastiskumu. Tam nav elastības un elastības. Atšķirībā no metāla, to var salabot pēc sadursmes. Oglekļa šķiedra sadūrās, un plaisas bija jānomaina kopumā. Tāpēc uzturēšanas izmaksas pēc superauto sadursmes ir ļoti augstas. Tā kā bojājumi ir nedaudz, ir jānomaina viss apvalks.

         Tas izskaidro, kāpēc oglekļa šķiedra netiek izmantota parastajās automašīnās, jo tā ir tik laba. Galvenais iemesls ir tas, ka oglekļa šķiedru ir grūti ražot un dārgi, un parastās automašīnas vispār nav piemērotas. Taču pēc oglekļa šķiedras tehnoloģijas modernizācijas nākotnē varbūt arī mēs, parastie cilvēki, varēsim to izmantot.

Populāras kategorijas

atstāj ziņu
Tērzēšana tiešsaistē

Labdien, lūdzu, atstājiet šeit savu vārdu un e-pasta adresi pirms tiešsaistes tērzēšanas, lai mēs nepalaistu garām jūsu ziņojumu un bez problēmām sazinātos ar jums.