Visas kategorijas

Tu esi šeit: Sākums>Jaunumi

Mediji

Atšķirība starp ruļļos iesaiņotu un pultrudētu oglekļa šķiedras cauruli

Views:986 Autors: Linda Publicēšanas laiks: 2022-07-19 Izcelsme:

         Satītas sagatavošanas oglekļa šķiedras caurules un pultrudētas oglekļa šķiedras caurules ir divas izplatītas oglekļa šķiedras caurules procesa formas, un abām oglekļa šķiedras caurulēm ir noteiktas atšķirības galaprodukta veiktspējā un praktiskajā pielietojumā.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异4

Satīta priekšapvalka oglekļa šķiedras caurule:

        Saritinātā oglekļa šķiedras caurule ir izgatavota, izmantojot sarža oglekļa šķiedras prepreg vai vienvirziena prepreg slāni, uztinot uz metāla stieņa un pēc tam sacietējot augstā temperatūrā. Šajā procesā caurules kvalitātes kontrole galvenokārt tiek veikta divos aspektos: viens ir nodrošināt, lai metāla stieņa izmērs būtu precīzs un atbilstošs, jo oglekļa šķiedras prepreg ir uztīts serdeņa ārpusē, un paša serdeņa ārējam diametram ir jābūt tādam pašam kā serdeņa ārējam diametram. Izgatavotās oglekļa šķiedras caurules iekšējais diametrs ir saskaņots; otrs ir rūpīgi izstrādāt oglekļa šķiedras kompozītmateriālu sagatavošanas shēmu. Uz serdeņa uztītā oglekļa šķiedras prepreg slāņu skaits un biezums nosaka oglekļa šķiedras caurules ārējo diametru. Oglekļa šķiedras prepreg šķiedras ir orientētas uz 0° asi (caurules garums uz leju) un 90° asi (ap caurules apkārtmēru), šie izkārtojumi piešķir caurulei tā saukto loka stiprību, padarot to mazāku. jutīgi pret saspiešanas vai plīšanas spēkiem Vienvirziena prepreg ietekme uz 0° asi galvenokārt var uzlabot caurules garenisko stingrību.

          Tā kā izvietojuma shēma tieši ietekmē caurules īpašās īpašības, ir jāpielāgo gatavās oglekļa šķiedras caurules veiktspēja, mainot oglekļa šķiedras prepreg laminēšanu vai mainot vienvirziena oglekļa šķiedras prepreg virzienu, lai tas varētu vairāk atbilst pieteikuma prasībām. Piemēram, caurulēm, ko izmanto piedziņas vārpstai, ir jāiztur vērpes spēki, tāpēc oglekļa šķiedras vienvirziena lenti var novietot ar ārpusass izlīdzināšanu, lai labāk apstrādātu šos vērpes spēkus tādā veidā, ka tas ir ±45°.

          Oglekļa šķiedras caurules, kas izgatavotas no uztītā prepreg, ir ideāli piemērotas tādu iekārtu atbalstam, kurām nepieciešama augsta lieces stingrība un viegls lietojums, piemēram, automatizēti mehāniskie rullīši, robotizētās rokas, aprīkojuma teleskopiskie stabi un drona komponenti. Turklāt šīs caurules var izgatavot no augstas un īpaši augsta moduļa oglekļa šķiedras materiāliem atbilstoši to vajadzībām, un apšuvumam var izvēlēties arī dažus īpašus ārējos audumus.

卷绕碳纤维管与拉挤碳纤维管的差异2

Pultrudēta oglekļa šķiedras caurule:

          Pultrūzija ir oglekļa šķiedras saišķu piesūcināšana sveķos un izvadīšana caur veidni ar iepriekš noteiktu iekšējās dobuma profilu. Atstarpe starp centrālo asi un veidni noteiks oglekļa šķiedras caurules sienas biezumu un pēc tam to ātri izveidos, karsējot mikroviļņu krāsnī. Tas ir process, kurā nonāk želejas stāvoklī, lai panāktu sacietēšanu un formēšanu.

         Tā kā šī tehnoloģija var realizēt automātisku nepārtrauktu formēšanu, augstu apstrādes efektivitāti un zemas darbaspēka izmaksas, bet var iegūt produktus ar labu kvalitāti, ārkārtīgi zemu iekšējo porainību un precīziem izmēriem, tāpēc pultrudēta oglekļa šķiedras caurule ir pašreizējā nepārtrauktu oglekļa šķiedras kompozītprofilu ražošanas metode. Salīdziniet rentablas metodes. Šī tehnoloģija ir īpaši piemērota tādu detaļu veidošanai, kurām ir noteikta šķērsgriezuma forma un kurām ir nepieciešams ļoti taisns garums garuma virzienā.

         Teorētiski pultrudētu oglekļa šķiedras cauruļu ražošanas procesā var ražot gandrīz jebkura garuma caurules, un gatavās caurules transportēšana bieži ir galvenais ierobežojums. Bet patiesībā arī pultrudētu oglekļa šķiedras cauruļu pielietojums ir ļoti ierobežots. Šis formēšanas process, izmantojot nepārtrauktu zīmēšanu, aprobežojas ar dažu specifisku profila izstrādājumu ražošanu, piemēram, apaļu, kvadrātveida, I-veida. Caurules utt. Pultrūzijas gadījumā, lai gan lielākā daļa oglekļa šķiedras stiepjas gar caurules virzienu, kas var radīt lielu stingrību, oglekļa šķiedras caurule, kas ražota ar šo procesu, uzrādīs vāju loka stiprību vai šķērsstiprību, salīdzinot ar tīto oglekļa šķiedru. Caurules kopējā veiktspēja ir diezgan atšķirīga.


Populāras kategorijas

atstāj ziņu
Tērzēšana tiešsaistē

Labdien, lūdzu, atstājiet šeit savu vārdu un e-pasta adresi pirms tiešsaistes tērzēšanas, lai mēs nepalaistu garām jūsu ziņojumu un bez problēmām sazinātos ar jums.